Головна » Файли » Мої файли

УРОК - КОСМІЧНА ПОДОРОЖ ІЗ МАТЕМАТИКИ В 2 КЛАСІ
04.12.2016, 14:54

УРОК - КОСМІЧНА ПОДОРОЖ ІЗ МАТЕМАТИКИ В 2 КЛАСІ

Тема. Закріплення і повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Засвоєння таблиць множення числа 2 і числа 3.

Мета: систематизувати і перевіри­ти засвоєння вивченого матеріалу; вдосконалювати обчислювальні на­вички, вміння розв’язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, творчо працюва­ти над задачею, працю­вати з блок-схемами; розвивати ло­гічне мислення, пам’ять, увагу, на­вички усної лічби, вміння працювати в групах; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, прагнен­ня до знань.

Обладнання: карта «Сонячна систе­ма», космічний корабель, картки-ракети, таблиця з умовою задачі, картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

 Любі діти!

У наш клас завітали люди щирі.

 Привітайте в добрий час.

Гостей посмішкою й миром.

Учні.

Ми вам раді, люди добрі,

 І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво на урок у 2 клас.

Учитель. Сьогодні ми будемо...

 Учні.

Діяти активно!

 Думати оперативно!

 Сперечатись доказово!

Для всіх - обов'язково!

II. Оголошення теми  уроку.

- Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення на 2 та3, додавання і віднімання двоцифрових чисел, і на нас чекає цікава мандрівка у Всесвіт.

 А наука Математика допоможе нам здійснити цю мандрівку.

Учитель.   -Діти, девіз нашого уроку: « Граючись навчаємось».

Учні.  Хай радіє дітвора, на уроці буде гра!

III. Подорож на космодром.

- Який вид транспорту нам допомо­же побувати там-, де ще люди не бу­вали, а ми з вами будемо першими, ви дізнаєтесь, якщо розв’яжете приклади на таблиці. Це - ваше перше завдання. Розпочинайте роботу, ви маєте 3 хв.

2*4

3*8

2*6

3*5

2*7

3*9

Р

А

К

Е

Т

А

- Так на чому будемо подорожува­ти? (На ракеті)

- Молодці! Впоралися із завданням. Космонавти, на ракету! Час у Всесвіт відлітати.

IV. Подорож до планети «Усна лічба».

Учитель.  Ось завдання друге вам,

Нашим славним школярам,

 Треба рахувати вміло,

Швидко, правильно, сміливо!

• В ліс наш Зайчик пострибав,

В кошик яблук назбирав.

5 десятків є, й ще 5.

Скільки яблук? Як сказать? (55)

• Відповідайте швидко!

Скільки ніг у 3-х жуків? (6- 3 = 18)

 А очей в 7 вовків? (2 • 7 = 14)

В 3 трикутниках - кутів? (З -3 = 9)

Лап у 4 вовків? (4 • 4= 16)

• Задумалися мишки: 16 в них горішків.

 На 2 як поділити? Підкажемо їм, діти? (16:2 = 8)

- Молодці! Впоралися із завдан­ням!

Зараз наша ракета буде стартувати до планети «Пошук».

V. Подорож до планети «Пошук». Калігрфічна хвилинка.

- Ось яке завдання ми отримали на цій планеті.

Складіть і запишіть числа у порядку спадання, використовуючи тільки цифри 6, 2, 4, не повторюючи жод­ної з них в одному числі.

Космонавти, до роботи!

Ви маєте тільки дві хвилини.

64

62

46

42

26

24

6

4

2

Перевірка.

- Хто згоден? Хто - ні?

- Хто припустився помилки?

- Молодці! Впоралися із завдан­ням.

VI. Подорож до планети «Розумників».

- Увага! Увага! Сідаємо на планету «Розумників».

Ось завдання для космонавтів. Уважно таблицю цю розглянь, Склади задачу без вагань. Потім її розв'яжи.

- Складіть умову задачі. (Від­повіді учнів.)

1 учень працює біля  дошки. (Перевірка.)

- Молодці! Впоралися із завдан­ням!

VII. Подорож до планети «Відпочинок» (під музику).

Екіпажі вже втомились,

 Адже добре потрудились.

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Час прийшов вже спочивать.

Тож піднімем руки вгору, ніби глянемо на зорі,

В різні боки повернулись і до сонечка всміхнулись.

Потягнулись, покрутились,

 Десять, дев'ять, вісім, сім - до роботи час усім!

VIII. Подорож до планети «Прикладів»

- Ваше завдання:  розв'язати приклади на картці. Над цим завданням ви попрацюєте самостійно.

Перевірка. Оцінки.

- Молодці! Впоралися із завданням. Ось - і друге завдання на цій пла­неті.

Розв’язати приклади з підручника №568 - з коментуванням.

- Молодці! Впоралися із завданням.

IX. Подорож до планети «Земля».

Учитель.

Політали, політали,

 На планетах побували,

Хоч й цікаво було там,

Та пора додому нам.

Учень. Хто сказав, що математика - це складна наука?

Наша математика - це весела штука,

З нею ми ішли впіхід і літали в космос,

Гралися, змагалися, розуму набралися.

Учень. Всі приклади й задачі, можна розв’язати

Треба лиш бажання мати.

Учень. Математика навчає і наш розум розвиває.

Все, що вивчили з нею ми, знадобиться нам в житті.

Учениця. Щоб розумними зростати, слід її нам всім вивчати,

Бо без неї не прожити, будем з нею ми дружити.

- Молодці! Впоралися із завданням.

- Подорож закінчилась, і ми повер­нулись на Землю.

Гра «Конструктор – винахідник». Проводиться в групах.

І група - скласти з геометричних фігур «Машину»

ІІ група - «Трактор»

XI. Підсумок уроку.

- На яких планетах побували?  Яке завдання було найцікавішим?

- Що вам найбільше сподобалось  на уроці?

ХІІ. Домашнє завдання.

№ 574, 575 (пояснення вчителя).

Категорія: Мої файли | Додав: vika-gizn
Переглядів: 194 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar