Головна » Файли » Мої файли |
04.12.2016, 14:53 | |
Тема. ТВОРЕННЯ СЛІВ ІЗ НАЙУЖИВАНІШИМИ ПРЕФІКСАМИ Мета: вчити учнів визначати у словах префікси, утворювати за допомогою префіксів нові слова; розвивати пізнавальну сферу, пам’ять, абстрактне, обране мислення, навички грамотного, правильного, каліграфічного письма, зв’язне мовлення, творчу уяву, вдосконалювати навички роботи з фразеологізмами; виховувати охайність, старанність, наполегливість, пізнавальну сферу, добре ставлення до людей. Обладнання: малюнки хмари та сніжинок, індивідуальні картки, картки для роботи в групах і в парах, «Чарівна скринька» з картками префіксів, роздатковий матеріал – різнокольорові сніжинки, мікрофон, мультимедійна дошка. Тип уроку: урок формування навичок і вмінь Форма проведення: урок – гра Хід уроку І. Організація учнів до роботи на уроці. Учитель. Встаньте діти всі рівненько, Посміхніться всі гарненько, Посміхніться ви до мене, Поверніться до гостей, Привітайтесь, добрий день. - Кому дозволимо сісти першими? (Дівчаткам) Працюй наполегливо, швидко, старанно, щоб кожна хвилина не втратилась марно. Наш урок – це урок творчості, натхнення, добра і радості, тому я очікую від вас – уваги, працьовитості і плідної роботи . Інтерактивний метод «Криголам» У – увага Р – розум О – охайність К – кмітливість ІІ. Перевірка домашнього завдання. 1. Колективна робота. - Прочитайте утворені за допомогою префіксів слова. Вправа 176, с.77 2. Робота з картками. ( 4 учні) Картка №1. Прочитайте слова. Позначте префікси. Пролетів, повернувся, приніс, облетів, записав, натрудився, виїхав, допекла, відплив. Картка№2. Прочитайте слова. Вставте пропущені букви з, ж, ш, д, б. Сусі_ка, сму_ка, ка_ка, лі_ко, ву_ка, ру_ниця, ягі_ка, рі_кий, ри_ка, голу_ка. ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь. 1. Створення позитивного емоційного фону. - Скажіть, яка сьогодні дата? - Який місяць? - Який місяць настане завтра? - Яка це пора року? - А які ознаки зими ви знаєте? (сніг, мороз) - Чому діти так люблять сніг? - До нас припливла ось така снігова хмара, але подарує нам сніжок вона лише після того, як ми виконаємо її завдання. Вони, як ви бачите, записані на сніжинках. 1. Каліграфічна хвилинка ( 1 – ша сніжинка) Зараз сядемо красиво Та напишемо на диво: Чисто, рівно і охайно Грамотно і дуже гарно. Починаємо писать. Ручку вправо поверніть Зошит гарно покладіть І рівненько напишіть. ( Число, класна робота) У народі кажуть: « Красиво писати – красу творити». 2. Загадковий диктант. (2 – га сніжинка) З неба злітає білий пушок. На кущі і на дерева Що воно за ліхтарі Що за дід стоїть в дворі
Назвіть слово, в якому перед коренем стоїть префікс.
- Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вчитися утворювати нові слова за допомогою префіксів. Отже, тема уроку: «Творення слів із найуживанішими префіксами».
1. ра «Мікрофон»
- Що таке основа слова? Які частини слова є його основою? - Як визначити корінь слова? - Де в слові стоїть суфікс і префікс? - Що називається префіксом? (частина слова, що стоїть перед коренем)
1. Слухання казки. (3-тя сніжинка)
Казка Родина кореня була завжди в дорозі, й тому втомилась все йти та йти і друзі погубились. От і здавалось, що це слово дуже не щасливе. Та на галявині з`явилася весела й галаслива частинка слова. Познайомилися. Це виявився Префікс. Поділилось слово йти своєю журбою. Зашумів Префікс і кинувся пропонувати свою допомогу. Побігла частинка При- і стала попереду. (Прийти.) Далі частинка За- взялася допомогати (Зайти) .Зраділо слово друзям. Вже перепочило і зібралося Вийти , а по дорозі річечка перетинає шлях. Діти, яку часточку запросили? (Пере -) Перейти. Ось так дружні частинки Префікса допомогли слову Йти всі труднощі подолати, до мети Дійти, а все тому, що справжніх друзів вдалося відшукати. ( Всі слова , що утворювалися поступово відкриваються: ЙТИ ПРИЙТИ ЗАЙТИ ВИЙТИ ПЕРЕЙТИ ДІЙТИ )
2. Гра "Спіймай префікс" (4 – та сніжинка) - Якщо у слові є префікс, діти сплескують, а якщо ні, то не плещуть: поїхав, їзда, доїхав, заїхав, посадка, садити, сад, насадити; бігати, біг, побігти, відбігти; жити, життя, пожити, записала, розписка, писати, читати, читанка, перечитати, стрибок, підстрибнути, приніс. 3. Фізкультхвилика. (Під музичний супровід). VIІ. Первинне застосування нових знань. 1. Робота з підручником. Вправа 177, с.77. - Прочитайте текст. Визначте, з якої казки цей текст. Перекажіть його. Прочитайте підкреслені слова. Спишіть їх та позначте в них префікси. 2. Гра «Чарівна скринька» (5 – та сніжинка) - Утворити слова за допомогою префіксів (до, на, пере, с, ви, за, під) від слова писали. Скласти з ними речення. ( На дошці прикріплене слово писали. Учні дістають із «Чарівної скриньки» картки з префіксами, кріплять на дошку, утворюючи нові слова та складають з ними речення). - Який висновок ви можете зробити? Для чого потрібні префікси? VIІІ. Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях. 1. Робота з підручником. Вправа 178, с.77. Робота в парах. 2. Гра «Добери префікси. Утвори нові слова». Робота в групах. (6 – та сніжинка) - Доберіть якомога більше префіксів до даних слів. Утворіть та запишіть нові слова. 1. Робота з підручником. Вправа 179, с.78. Прочитати словосполучення, вставити потрібні префікси. Записати самостійно. 2. Гра «Аукціон». (7 – ма сніжинка) ( Продається слово – КАЗАТИ, за допомогою префіксів утворити нові слова. Префікси записані на дошці – за, до,с, роз, на, пере, по, при). Х. Підсумок уроку. Рефлексія. Складання «Асоціативного куща». не можна вставити слово між префіксом і коренем
ХІ. Повідомлення домашнього завдання. Вправа 180, с.78.
Вчитель: Спасибі вам, діти, за вашу сумлінність та активність. Швидко спливають хвилини – От і прощатись пора. Я на прощання всім зичу Щастя, здоров’я й добра. | |
Переглядів: 338 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |